Run away

12. ledna 2013 v 12:55 |  Aktuálně
Víkend, super, zejtra snad pojedu do Kolína, potřebuju si koupit UV filtr na foťák, nějakou čistící a sadu a něco na sebe nebo se zbláznim :D
Momentálně je moje nálada na bodě zklamanosti. Jo, fakt žejo. A taky snad na "jako bych to nečekala". to ste fakt všichni tak naivní? :D
No, napadlo mě, no už je to trochu dýl, ale teď se našel čas a nálada, že bych mohla psát "recenze" na knihy co jsem přečetla, je jich docela dost prostě, by to třeba někoho mohlo zajímat, že i v dnešním světě, kde hrají první roli roli filmy, není od věci občas si něco přečíst.)

No, první knížka, kterou jsem vybrala se jmenuje Cthulhu 2000. Je to kniha povídek, je jich tam asi 18. Každá povídka je od jiného autora, ale přeci jen mají něco společného. Všechny povídky jsou inspirovány dílem H.P.Lovecrafta, hororového spisovatele, kterého by měl každý fanoušek hororové literatury znát, neboť má na její historii určitě zásluhu. I proto se kniha jmenuje "Cthulhu", je to jméno jakéhosi fantaskního boha z Lovecraftovy literatury a nepochybně je i jeho symbolem. Teď ale k samotným povídkám. Nejvíce se mi asi líbila povídka Pustiny. Napadlo vás někdy, že v lesích New Jersey v Americe se skrývá něco, co nikdy neměly vidět oči člověka, co mělo zůstat skryto a zapomenuto? A kam míři podivná světla na obloze? Více není třeba dodávat, přišli byste o napětí.
Další povídkou, která mě zaujala byla povídka s názvem Poslední slavnost s harlekýnem. Báli jste se někdy klaunů? Možná byste měli..
Za zmínku ještě stojí Stín na prahu - povídka o tom, jak velkou roli hraje u člověka fantazie, a že nemusí všechno vypadat tak, jak se na první pohled zdá.
No, abych to shrnula - kniha se mi více méně líbila,já mám ráda takovouhle literaturu, ale byly tu i povídky co mě vyloženě uvedly do rozpaků, no řekněme, že tato kniha je hodně, hodně psycho, v tom smyslu, že to chce určitou odvahu a otrlost aby se tato kniha pochopila správně. Rozhodně to není kniha pro každého. Asi, než se do ní pustíte, zjistěte si něco o Lovecraftovi a o jeho dílu. A pokud nejste zarytý fanoušek fantasy a hororu, pustťe se do této knihy jen na vlastní nebezpečí. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama